ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ 2-3

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 12.11.14

Τα αμυντικά τους λάθη πλήρωσαν οι πράσινοι στην αναμέτρηση με την Αϊντχόφεν και δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Αρκετά δυνατά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι όμως οι πράσινοι ήταν αυτοί που πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Ατζαγκούν στο 12'. Η απάντηση των Ολλανδών ήρθε με τον Ντεπάι στο 27', ενώ στο 28' ο Βαϊνάλντουμ έκανε το 1-2. Ο  Πέτριτς στο 43ο λεπτό έκανε το 2-2 με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες.  Στην επανάληψη οι Ολλανδοί ήταν αυτοί που πέτυχαν το τρίτο τέρμα με τον Λουκ Ντε Γιόνγκ στο 66' και πήραν την νίκη.

Διαιτητής: Μάριο Στραχόνια (Κροατία)
Βοηθοί: Σίνισα Πρεμούζα (Κροατία), Ιγκόρ Κμαρ (Κροατία)
Γκολ: 12' Ατζαγκούν, 43' Πέτριτς/27' Ντεπάι, 66' Λουκ Ντε Γιόνγκ, 38' Βαϊνάλντουμ
Κίτρινες: 22' Λαγός, 37' Ζέκα, 56' Πέτριτς, 58' Πράνιτς, 80' Μπεργκ/18' Γκουαρδάδο

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Αναστασίου): Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Μέντες, Νάνο, Λαγός (44' Δώνης), Ζέκα, Πράνιτς, Ατζαγκούν (72 Μπούι), Καρέλης, Πέτριτς (63' Μπεργκ).

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ (Κοκού): Ζουτ, Σαντιάγο Άριας, Ιμισά-Μιρέν, Ρεκίκ, Μαχέρ, Βαϊνάλντουμ, Γκουαρδάδο, Νάρσινχ (90+ Ζόζεφουν) Ντεπάι, Βίλεμς (90' Χέντριξ), Λουκ ντε Γιόνγκ.