Παρέμεινε στην κατηγορία η Ξάνθη

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 12.6.14

Η Skoda Ξάνθη είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην κατηγορία έπειτα από την νίκη της με 2-1 επί του Ολυμπιακού Βόλου στον αγώνα μπαράζ που διεξήχθει στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Οι Ακριτική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ έπειτα από το γκολ που πέτυχε ο Γκούρμα στο 34' όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γούτα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και να πάρει την νίκη με γκολ του Ράνο στο 83.

Γκολ: 34' Γκούρμα/ 45+ Γούτας, 83' Ράννος
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Κίτρινες κάρτες: 43' Ρόκας, 45+ Μελίσσης, 47' Αρβανίτης/83' Ράνος, 87' Παϊτό
Κόκκινες κάρτες: 47' Μάνταλος

Ολυμπιακός Βόλου (Νίκος Παντέλης): Γκίτκος, Γιαλούσης, Μελίσσης, Αρβανίτης, Κατσιαρός, Ρόκας, Πινδώνης, Ζέρης (86' Κατσίκης), Μόνχε (86' Ράννος), Νικολιάς, Γκούρμα.

Skoda Ξάνθη (Νίκος Κεχάγιας): Κυριακίδης, Βασιλακάκης, Ντε Γκούζμαν, Γούτας, Μπέρτος, Φλίσκας, Κάλβο (94' Χοσέμι), Μάνταλος, Μαρίν (54' Ράνος), Παΐτο (87' Βάλλας), Σολτάνι.